Profesori

Lista cadrelor didactice în anul scolar 2017-2018

Nume si prenume cadrului didactic Funcția Disciplina
BELDIE TANȚA-SIMONA Director Discipline socio-umane
VIȘAN DIAMANTA-MIHAELA Director adjunct Economie/ Fizica
UDREA NICUȘOR Director adjunct Matematica

 

Nr. crt Numele si prenumele cadrului didactic Specializarea
1. BADEA TEODORA Biologie
2. NEAGU GABRIELA Biologie
3. NIȚU CECILIA Biologie
4. POPESCU EMILIA Biologie
5. STAN IULIANA Biologie
6. ISTODOR CARMEN Chimie
7. PURDILĂ MAGDALENA Chimie
8. ZAHARIA ANA Chimie
9. CACIULĂ IOANA Consilier psihopedagogic/ Psihologie
10. ANDRIEȘ CRINA Discipline socio-umane
11. BELDIE TANȚA-SIMONA Discipline socio-umane
12. SPIRIDON CRISTINA Discipline socio-umane
13. ZAHARIA ALEXANDRU Discipline socio-umane
14. DINU CAMELIA Educație fizică
15. LETU STEFAN Educație fizică
16. MANOLESCU GEORGETA Educație fizică
17. MITU SILVIU Educație fizică
18. MIU LĂCRĂMIOARA Educație fizică
19. TRIFU VASILE Educație fizică
20. MĂNĂILESCU SORANA Educație muzicală
21. ILUȚI CLAUDIA Educație plastică
22. RADU MARIA Educație tehnologică
23. BRANDUȘA LIANA Fizică
24. CALIMACHI DOINA Fizică
25. GAVRILIȚĂ MIOARA Fizică
26. NEGURA CATRINEL Fizică
27. RĂDULESCU DANIELA Fizică
28. VISAN DIAMANTA Fizică/ Discipline socio-umane
29. BADEA FLORENTINA Geografie
30. BREZA CONSTANTA Geografie
31. TUFAN NICOLETA Geografie
32. GINGĂ-GRIGORESCU CRISTIAN Informatică/ Tehnologia informației si comunicațiilor
33. PESCARU CARMEN Informatică/ Tehnologia informației si comunicațiilor
34. POPESCU LILIANA-LUMINIȚA Informatică/ Tehnologia informației si comunicațiilor
35. RĂDULEA ELENA Informatică/ Tehnologia informației si comunicațiilor
36. BATISTA BEATRICE Istorie
37. IVAN FLORINA Istorie
38. ROTARU MIRELA Istorie
39. SANDU ANCA Istorie
40. IACOB MIHAELA Limba engleză
41. IORDĂNESCU MIRUNA Limba engleză
42. IORGA AURA Limba engleză
43. MADGEARU SABINA Limba engleză
44. OLARU EDUARD Limba engleză
45. POPESCU LUCIA Limba engleză
46. STANA ELENA Limba engleză
47. VÎRLAN CARMEN Limba engleză
48. BERCA ANA-MARIA Limba franceză
49. CHINOLE ILEANA Limba franceză
50. COSMA MIHAELA Limba franceză
51. GEORGESCU DIANA Limba franceză
52. ȘORTAN RALUCA Limba franceză
53. URIAN LILIANA Limba franceză
54. MOROSAN VIORICA Limba germană
55. MUȘAT LUCIANA Limba germană
56. LĂZĂRESCU ELIZA Limba latină
57. BANU ȘTEFANIA Limba română
58. BOGDAN RODICA Limba română
59. CODREANU VANDA Limba română
60. IVAN LAVINIA Limba română
61. MITREA SILVIA-CRISTINA Limba română
62. NEDIEANU-MIC LIANA Limba română
63. OLARU VIRGINIA Limba română
64. PÎRVULETU DAN Limba română
65. BIRO LUCIAN Matematică
66. BRĂDUCEANU CLAUDIA Matematică
67. CAZACU NINA Matematică
68. GHEORGHE NUȚI Matematică
69. GIURGESCU MĂDĂLINA Matematică
70. IONESCU STEFAN Matematică
71. JUGUREANU DORINA Matematică
72. POPA NICOLETA Matematică
73. SĂVULESCU DUMITRU Matematică
74. UDREA NICUȘOR Matematică
75. VIȘESCU FLORENTIN Matematică
76. VOINEA MARIAN Matematică
77. DUMITRESCU ELENA Religie
78. MARALOIU ANA Religie
79. POPA DANIELA Religie
80. CHIFU FLORENTINA Profesor pentru învățământul primar
81. CIOBANU MARIANA RAMONA Profesor pentru învățământul primar
82. DAOUD DESPINA Profesor pentru învățământul primar
83. DUMITRACHE CARMEN Profesor pentru învățământul primar
84. DUMITRESCU GRATIELA Profesor pentru învățământul primar
85. FILIP IONELA Profesor pentru învățământul primar
86. GEORGESCU SANZIANA Profesor pentru învățământul primar
87. LUPU DOMNICA Profesor pentru învățământul primar
88. MARINESCU ANDREEA Profesor pentru învățământul primar
89. POPA CRISTINA Profesor pentru învățământul primar
90. POPESCU MIHAELA Profesor pentru învățământul primar
91. RIZEA RODICA Profesor pentru învățământul primar

 

Lista cadrelor didactice active in anul scolar 2016-2017

Disciplina Numele si prenumele cadrului didactic Observatii
Discipline socio-umane BELDIE TANȚA SIMONA Director
Economie/ Fizica
VIȘAN DIAMANTA-MIHAELA
Director adjunct
Matematica UDREA NICUȘOR
Director adjunct

 

Nr. crt Numele si prenumele cadrului didactic Specializarea
1 BADEA TEODORA Biologie
2 NEAGU GABRIELA Biologie
3 NITU CECILIA Biologie
4 POPESCU EMILIA – Responsabil de arie curriculară Biologie
5 SERBAN MIHAELA Biologie
6 CONSTANTIN ANGELICA Chimie
7 ISTODOR CARMEN Chimie
8 PURDILA MAGDALENA Chimie
9 STOICHESCU FERIDIA Chimie
10 ZAHARIA ALEXANDRU – Responsabil de arie curriculară Cultura civica
11 BELDIE SIMONA Economie
12 VISAN DIAMANTA Economie/ Fizică
13 IANOS GABRIELA Educatie antreprenoriala
14 COSTESCU PAULA Educatie fizica si sport
15 DINU CAMELIA Educatie fizica si sport
16 DINU GEORGETA Educatie fizica si sport
17 LETU STEFAN – Responsabil de arie curriculară Educatie fizica si sport
18 MANOLESCU GEORGETA Educatie fizica si sport
19 TRIFU VASILE Educatie fizica si sport
20 BONDOC ALINA Educatie muzicala
21 COGAN ION Educatie muzicala
22 ILUTI CLAUDIA Educatie plastica
23 RADU MARIA Educatie tehnologica
24 IORDAN MARIETA Filosofie
25 SPIRIDON CRISTINA Filosofie
26 BRANDUSA LIANA Fizica
27 CALIMACHI DOINA Fizica
28 GAVRILITA MIOARA Fizica
29 NEGURA CATRINEL – Responsabil de arie curriculară Fizica
30 RADULESCU DANIELA Fizica
31 BADEA FLORENTINA – Responsabil de arie curriculară Geografie
32 BREZA CONSTANTA Geografie
33 DEACONESCU CLAUDIU Geografie
34 TUFAN NICOLETA Geografie
35 GINGA CRISTIAN Informatica/ Tehnologia informatiei si comunicatiilor
36 PESCARU CARMEN – Responsabil de arie curriculară Informatica/ Tehnologia informatiei si comunicatiilor
37 POPESCU LUMINITA – Consilier educativ Informatica/ Tehnologia informatiei si comunicatiilor
38 RADULEA ELENA Informatica/ Tehnologia informatiei si comunicatiilor
39 ZISU LILIANA Informatica/ Tehnologia informatiei si comunicatiilor
40 CHIFU FLORENTINA Profesor pentru invatamant primar
41 CIOBANU MARIANA Profesor pentru invatamant primar
42 DAOUD DESPINA Profesor pentru invatamant primar
43 DUMITRACHE CARMEN Profesor pentru invatamant primar
44 DUMITRESCU GRATIELA – Responsabil de arie curriculară Profesor pentru invatamant primar
45 FILIP IONELA Profesor pentru invatamant primar
46 GEORGESCU SANZIANA Profesor pentru invatamant primar
47 LUPU DOMNICA Profesor pentru invatamant primar
48 MARINESCU ANDREEA Profesor pentru invatamant primar
49 POPA CRISTINA Profesor pentru invatamant primar
50 POPESCU SIMONA Profesor pentru invatamant primar
51 RIZEA RODICA Profesor pentru invatamant primar
52 BATISTA BEATRICE Istorie
53 ROTARU MIRELA Istorie
54 SANDU ANCA – Responsabil de arie curriculară Istorie
55 BALANESCU ADRIANA Limba engleza
56 IACOB MIHAELA Limba engleza
57 IORDANESCU MIRUNA – Responsabil de arie curriculară Limba engleza
58 IORGA AURA Limba engleza
59 MADGEARU SABINA Limba engleza
60 POPESCU LUCIA Limba engleza
61 VARLAN CARMEN Limba engleza
62 CHINOLE ILEANA Limba franceza
63 COSMA MIHAELA – Responsabil de arie curriculară Limba franceza
64 NICOARA RUXANDRA Limba franceza
65 OLARU CORNELIA Limba franceza
66 SORTAN RALUCA Limba franceza
67 URIAN LILIANA Limba franceza
68 LETU GEORGE Limba germana
69 MUSAT LUCIANA Limba germana
70 LAZARESCU ELIZA Limba latina
71 BOGDAN RODICA Limba romana
72 CODREANU VANDA – Responsabil de arie curriculară Limba romana
73 ILIE CRISTINA Limba romana
74 IVAN LAVINIA Limba romana
75 MITREA CRISTINA Limba romana
76 NEDIEANU LIANA Limba romana
77 OLARU VIRGINIA Limba romana
78 PARVULETU DAN Limba romana
79 PASCU CORNELIA Limba romana
80 BIRO LUCIAN Matematica
81 GIURGESCU MADALINA Matematica
82 JUGUREANU DORINA Matematica
83 NEACSU NARCISA Matematica
84 NEGULESCU ANCA Matematica
85 POPA NICOLETA Matematica
86 SAVULESCU DUMITRU Matematica
87 UDREA NICUSOR Matematica
88 VISESCU FLORENTIN Matematica
89 VOINEA MARIAN – Responsabil de arie curriculară Matematica
90 DUMITRESCU ELENA Religie
91 MARALOIU ANA Religie
92 MASCAN DENISSE Religie
93 POPA DANIELA Religie
94 CĂCIULĂ IOANA/ DRĂGOESCU RALUCA
Consilier scolar/ Psihologie

Lista cadrelor didactice active in anul scolar 2015-2016

Disciplina Nume si prenume cadru didactic Observatii
Discipline socio-umane BELDIE TANȚA SIMONA Director
Biologie NIȚU CECILIA ANCA Director adjunct
Religie POPA DANIELA Director adjunct

 

Disciplina Nume si prenume cadru didactic Observatii
Limba si literatura romana BOGDAN RODICA Responsabil de catedra
Limba si literatura romana CODREANU VANDA TEREZA
Limba si literatura romana IVAN LAVINIA IONICA
Limba si literatura romana MERGIANI MARIA
Limba si literatura romana MITREA CRISTINA SILVIA
Limba si literatura romana NEDIEANU-MIC LIANA
Limba si literatura romana OLARU VIRGINIA MIHAELA
Limba si literatura romana PÂRVULEŢU DAN GEORGE
Limba latina LĂZĂRESCU ELIZA LILIANA
Limba germana DRAGU LAURA
Limba germana MUŞAT LUCIANA
Limba engleza BRATUVA ELENA
Limba engleza IACOB MIHAELA
Limba engleza IORDĂNESCU MIRUNA Responsabil de catedra
Limba engleza IORGA AURA
Limba engleza SAVU VERONICA
Limba engleza STĂNILĂ SABINA -LACRĂMIOARA
Limba franceza CHINOLE ILEANA
Limba franceza COSMA MIHAELA Responsabil de catedra
Limba franceza NICOARĂ RUXANDRA
Limba franceza OLARU CORNELIA
Limba franceza ŞORTAN RALUCA FLORINA
Limba franceza URIAN LILIANA
Matematica BRADUCEANU CLAUDIA
Matematica JUGUREANU DORINA
Matematica NEACSU NARCISA
Matematica NEGULESCU ANCA SILVIA Responsabil de catedra
Matematica POPA NICOLETA MARIANA
Matematica SĂVULESCU DUMITRU
Matematica UDREA NICUŞOR
Matematica VIŞESCU FLORENTIN
Matematica VOINEA MARIAN
Fizica BRÂNDUŞA LIANA
Fizica CALIMACHI DOINA FLORENTINA
Fizica GAVRILIŢĂ MARIANA MIOARA
Fizica NEGURĂ DANIELA CATRINEL Responsabil de catedra
Fizica VISAN DIAMANTA MIHAELA
Chimie ANGHEL NICOLETA
Chimie GHERGHE FLORENTINA
Chimie NEDELCU AURA
Chimie PURDILĂ MAGDALENA DANIELA
Chimie STOICHESCU FERIDIA
Geografie BADEA FLORENTINA Responsabil de catedra
Geografie BREZA CONSTANŢA
Geografie BÎRSAN
Biologie BADEA TEODORA
Biologie MERCAN LUCIAN
Biologie NEAGU GABRIELA
Biologie POPESCU EMILIA Responsabil la catedra Biologie-Chimie
Istorie BATISTA BEATRICE – ADELAIDA
Istorie ROTARU MIRELA
Istorie SANDU ANCA VENERA Responsabil de catedra
Discipline socio-umane IORDAN MARIETA
Discipline socio-umane SPIRIDON CRISTINA
Discipline socio-umane TITILINA FLORENTINA DANIELA
Discipline socio-umane ZAHARIA ALEXANDRU DAN Responsabil de catedra
Discipline socio-umane VISAN DIAMANTA-MIHAELA
Religie CALOIAN DORIN MATEUT
Religie DUMITRESCU ELENA LILIANA
Religie MARALOIU ANA MARIA
Educatie muzicala BONDOC ALINA
Educatie muzicala ENACHE ION GHEORGHE
Educatie plastica ILUŢI CLAUDIA MARIA
Informatica si TIC GINGĂ-GRIGORESCU CRISTIAN
Informatica si TIC GIURGESCU IRINA MĂDĂLINA
Informatica si TIC PESCARU CARMEN Responsabil de catedra
Informatica si TIC POPESCU LILIANA LUMINIŢA Consilier educativ
Informatica si TIC RĂDULEA ELENA
Educatie fizica DINU CAMELIA
Educatie fizica DINU GEORGETA
Educatie fizica LEŢU ŞTEFAN Responsabil de catedra
Educatie fizica MANOLESCU GEORGETA
Educatie fizica MARCU DANIELA
Educatie fizica TRIFU VASILE
Educatie tehnologica RADU MARIA
Profesor clasele I-IV CHIFU FLORENTINA
Profesor clasele I-IV COSTESCU PAULA
Profesor clasele I-IV DAOUD DESPINA CONSTANTINA
Profesor clasele I-IV DUMITRACHE CARMEN DOINA
Profesor clasele I-IV DUMITRESCU GRAŢIELA Responsabil de catedra
Profesor clasele I-IV GAVRILĂ ROLICA
Profesor clasele I-IV GEORGESCU SÎNZIANA
Profesor clasele I-IV GROSU GICA
Profesor clasele I-IV LUPU DOMNICA
Profesor clasele I-IV MARINESCU ANDREEA MĂDĂLINA
Profesor clasele I-IV MUTAFEI LUCIA MARIA
Profesor clasele I-IV POPA CRISTINA
Profesor clasele I-IV RIZEA RODICA

 

 

 

 

 

 

 

Lista profesorilor in anul scolar 2012-2013

Aria curriculara

Disciplina

Profesori

I. LIMBA SI COMUNICARE

Limba si literatura româna:

  • Vanda CODREANU
  • Elena Mirela DENES
  • Virginia OLARU– responsabil catedra
  • Liana Nedieanu-Mic
  • Mariana POPESCU
  • Dan PÎRVULETU
  • Mariana CORNEA

Limba latina:

  • Drd. Eliza LAZARESCU

Limba franceza:

  • Dr. Mihaela COSMA– responsabil catedra
  • Drd. Rodica PALIGA
  • Raluca SORTAN
  • Ileana CHINOLE

Limba engleza:

  • Elena POPESCU– responsabil catedra
  • Carmen VÂRLAN
  • Mihaela IACOB
  • Sabina STANILA
  • Miruna IORDANESCU

Limba germana:

  • Luciana MUSAT– responsabil catedra
  • Laura DRAGU

II: MATEMATICA SI STIINTE

Matematica:

  • Nicusor UDREA
  • Viorica DRAGAN
  • Anca- SILVIA NEGULESCU – responsabil catedra
  • Florentin VISESCU
  • Nicoleta POPA
  • Dorina JUGUREANU
  • Dumitru SAVULESCU
  • Marian VOINEA
  • Antonela AVERIAN
  • Dan GEORGESCU

Fizica:

  • Mioara GAVRILITA– responsabil catedra
  • Catrinel NEGURA – consilier educativ
  • Doina CALIMACHI
  • Liana BRÂNDUSA

Chimie:

  • Drd. Feridia STOICHESCU– responsabil catedra
  • Magdalena PURDILA.

Biologie:

  • Teodora BADEA
  • Cecilia NITU
  • Emilia POPESCU– responsabil catedra

III. OM SI SOCIETATE

Geografie:

  • Constanta BREZA
  • Florentina BADEA – responsabil catedra

Discipline socio-umane:

  • Simona BELDIE
  • Alexandru ZAHARIA
  • Ioana Caciula – consilier psihologic

Istorie:

  • Ecaterina STANESCU
  • Anca SANDU – responsabil catedra

Religie:

  • Daniela POPA– responsabil catedra
  • Elena DUMITRESCU
  • Ana Maraloiu

IV. ARTE

Educatie plastica:
  • Claudia ILUTI
Educatie muzicala:
  • Ion COGAN

V. EDUCATIE FIZICA SI SPORT

Educatie fizica si sport:
  • Doina SOTIRIU
  • Georgeta MANOLESCU
  • Stefan LETU – responsabil catedra
  • Vasile TRIFU

VI. INFORMATICA SI TEHNOLOGII

Educatie tehnologica:
  • Maria RADU – responsabil catedra
  • Dr. Cornelia Paun
Informatica si TIC:
  • Elena RADULEA
  • Carmen PESCARU
  • Liliana-Luminita POPESCU – responsabil catedra
  • Cristian GINGA-GRIGORESCU
  • Mariana TROFIMESCU

VII. INVATAMANT PRIMAR

Învatamânt primar/ pre-primar:
  • Florentina CHIFU – 0 C
  • Silvia MUTAFEI – 0 B
  • Despina DAOUD – 0 A
  • Carmen DUMITRACHE – III A
  • Rolica GAVRILA – II B
  • Andreea MARINESCU – I A
  • Lucica MUTAFEI – III B
  • Cristina POPA – I B
  • Rodica RIZEA – IV B
  • Frusina SIMINENCO – IV A
  • Silvia TACHE – II C
  • Gratiela DUMITRESCU – responsabil catedra – IV C
  • Domnica LUPU – II A
  • Maria NEGOITA – II D

[/rad_page_widget][/rad_page_container][/rad_page_section]

De obicei raspundem in 24 de ore exceptand vacantele si zilele nelucratoare. Toate emailurile sunt confidentiale.

Va multumim pentru ca ne-ati contactat.

Enter a Name

Enter a valid Email

Message cannot be empty