Rezultate

 

Anul scolar 2015 – 2016

Olimpiade scolare 2015-2016                  

Numele competitiei: Etapa Profesori îndrumători Numele si prenumele elevului/ elevilor Premiul obtinut Calificat la etapa urmatoare
Olimpiada de Limba Franceza Nationala Cosma Mihaela Militaru Diana-Cătălina 12F Premiul I
Olimpiada de Limba Franceza Nationala Cosma Mihaela Dima Florentina 11A Premiul I
Olimpiada de Limba Franceza Nationala Cosma Mihaela, Sortan Raluca Florina Călinescu-Andrei Emanuela-Cristina 12A Premiul I
Olimpiada de Limba Franceza Nationala Cosma Mihaela, Sortan Raluca Florina Florea Andreea 10B Premiul I
Olimpiada de Geografie Nationala Badea Florentina Ilie Oana- Maria, 12 D Premiul special
Olimpiada de Geografie Nationala Badea Florentina Diaconu Dragos, 5 A Premiul special
Olimpiada de Tehnologia Informaţiei Nationala Popescu Luminiţa Jugăurs Andrei-Emilian 12B Participare
Olimpiada de Limba Franceză Municipala/ judeteana Cosma Mihaela Dima Florentina 11A Premiul I DA
Olimpiada de Limba Franceză Municipala/ judeteana Cosma Mihaela Militaru Diana Cătălina 12F Premiul I DA
Olimpiada de Limba Franceză Municipala/ judeteana Cosma Mihaela, Sortan Raluca Florina Florea Andreea 10B Premiul I DA
Olimpiada de Limba Franceză Municipala/ judeteana Cosma Mihaela, Sortan Raluca Florina Calinescu-Andrei Emanuela Cristiana 12A Premiul I DA
Olimpiada de Geografie Municipala/ judeteana Badea Florentina Ilie Oana- Maria 12D Premiul al II-lea DA
Olimpiada de Geografie Municipala/ judeteana Badea Florentina Diaconu Dragos 5A Premiul al II-lea DA
Olimpiada de Tehnologia Informaţiei Municipala/ judeteana Giurgescu Mădălina Rădulescu Răzvan-Cristian 10F Premiul al II-lea
Olimpiada de Tehnologia Informaţiei Municipala/ judeteana Rădulea Elena Brezeanu Iulia 9E Premiul al II-lea
Olimpiada de Istorie Municipala/ judeteana Sandu Anca-Venera Nicula Florența Alexandra 8B Premiul al III-lea
Olimpiada de Tehnologia Informaţiei Municipala/ judeteana Popescu Luminiţa Jugăurs Andrei-Emilian 12B Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Tehnologia Informaţiei Municipala/ judeteana Rădulea Elena Vinţeler Mihai-Ștefan 9E Premiul al III-lea
Olimpiada de Istorie Municipala/ judeteana Sandu Anca-Venera Florea Maria-Ioana 11A Mentiune
Olimpiada de Limba Engleză Municipala/ judeteana Madgearu Sabina, Iacob Mihaela Beleuta Octavian – 11A Menţiune
Olimpiada de Tehnologia Informaţiei Municipala/ judeteana Rădulea Elena Beleuţă Octavian-Mihai 11A Menţiune
Olimpiada de Biologie Municipala/judeteana Badea Teodora Stanescu Alexandru Ionut – 9C Mentiune
Olimpiada de Biologie Municipala/judeteana Mercan Lucian Popescu Calin -7A Mentiune
Olimpiada de Biologie Municipala/judeteana Popescu Emilia Caragea Iliana -10 G Mentiune
Olimpiada de Ştiinte pentru Juniori Municipala/ judeteana Badea Teodora, Purdila Magdalena Daniela, Visan Diamanta Mihaela Cuzino David Andrei – 9C Mentiune speciala
Olimpiada de Geografie Municipala/ judeteana Badea Florentina Cuzino David-Andrei 9C Premiul special
Olimpiada de Biologie Pe sector Badea Teodora Cuzino David Andrei -9C Mentiune
Olimpiada de Biologie Pe sector Nitu Cecilia Calin Denisa -10C Mentiune
Olimpiada de Biologie Pe sector Popescu Emilia Florea Luisa-10F Mentiune
Olimpiada de Fizică Pe sector Visan Diamanta Mihaela Dinu Gabriel Marius – 9E Mentiune DA
Olimpiada de Geografie Pe sector Badea Florentina Diaconu Dragos 5A Mentiune DA
Olimpiada de Geografie Pe sector Badea Florentina Bradeteanu Radu 5A Mentiune DA
Olimpiada de Informatica Pe sector Popescu Liliana-Luminiţa Culea Dan-Cristian – 12B Mentiune DA
Olimpiada de Istorie Pe sector Batista Beatrice Dumbrava Bianca-10 B Mentiune
Olimpiada de Istorie Pe sector Batista Beatrice Costea Silviu-11 F Mentiune
Olimpiada de Istorie Pe sector Sandu Anca-Venera Onofrei  S.  Anca – Gabriela 11A Mentiune DA
Olimpiada de Limba Engleză Pe sector Sabina Madgearu Criveanu Tudor – 10B Mentiune DA
Olimpiada de Limba Engleză Pe sector Madgearu Sabina, Iacob Mihaela Beleuta Octavian – 11A Mentiune DA
Olimpiada de Tehnologia Informatiei Pe sector Giurgescu Mădălina, Rădulea Elena Minea Andrei Teodor 10 Mentiune DA
Olimpiada de Tehnologia Informatiei Pe sector Pescaru Carmen Crăciun Valentin 10G Mentiune DA
Olimpiada de Tehnologia Informatiei Pe sector Rădulea Elena Beleuţă Octavian-Mihai 11A Mentiune DA
Olimpiada de Limba Engleză Pe sector Iordănescu Miruna Tărchilă Mihai 11F Menţiune
Olimpiada de Biologie Pe sector Badea Teodora Stanescu Alexandru Ionut – 9C Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Biologie Pe sector Popescu Emilia Caragea Iliana 10G Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Fizică Pe sector Visan Diamanta Mihaela Nechita Marilena Iuliana – 9E Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Geografie Pe sector Badea Florentina Cuzino David-Andrei 9C Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Informatica Pe sector Popescu Liliana-Luminiţa Jugăurs Andrei Emilian – 12B Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Istorie Pe sector Batista Beatrice Tudor Raluca-12 A Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Istorie Pe sector Batista Beatrice Zavod Andreea-10 B Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Istorie Pe sector Batista Beatrice Mihalcea Nicolae Adrian -11 A Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Istorie Pe sector Sandu Anca-Venera Nicula  F.  Florența Alexandra a 8B Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Istorie Pe sector Sandu Anca-Venera Florea  D.  Maria – Ioana 11A Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Istorie Pe sector Sandu Anca-Venera Mihalcea  F.  Andreea 11A Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Științe Socio-Umane Pe sector Iordan Marieta Ivanus Ioana Ana-Maria – 9F Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Științe Socio-Umane, disciplina Economie Pe sector Beldie Tanţa-Simona Niţu Măndel-Andrei 11C Premiul al III-lea
Olimpiada de Științe Socio-Umane, disciplina Sociologie Pe sector Zaharia Alexandru Dima Florentina – 11A Premiul al III-lea
Olimpiada de Tehnologia Informatiei Pe sector Giurgescu Mădălina Rădulescu Răzvan-Cristian 10F Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Tehnologia Informatiei Pe sector Popescu Luminiţa Jugaurs Andrei Emilian 12B Premiul al III-lea DA
Olimpiada de Biologie Pe sector Mercan Lucian Popescu Calin-7A Premiul al II-lea DA
Olimpiada de Fizică Pe sector Negura Catrinel Banu Iustina – 7A Premiul al II-lea DA
Olimpiada de Fizică Pe sector Visan Diamanta Mihaela Dobrescu Victor Mihai – 9E Premiul I DA
Olimpiada de Geografie Pe sector Badea Florentina Ilie Oana- Maria 12D Premiul I DA
Olimpiada de Istorie Pe sector Rotaru Mirela Prapugicu Carmen 9B Premiul I DA
Olimpiada de Limba Engleză Pe sector Iordănescu Miruna Bahaa-Eddin Sarah 11 F Premiul I DA
Olimpiada de Limba Franceza Pe sector Cosma Mihaela Militaru Diana-Cătălina 12F Premiul I DA
Olimpiada de Limba Franceza Pe sector Cosma Mihaela Dima Florentina 11A Premiul I DA
Olimpiada de Limba Franceza Pe sector Cosma Mihaela, Sortan Raluca Florina Florea Andreea 10B Premiul I DA
Olimpiada de Științe Socio-Umane, disciplina Psihologie Pe sector Zaharia Alexandru Bombita Andreea – 10A Premiul I DA
Olimpiada de Științe Socio-Umane, disciplina Psihologie Pe sector Zaharia Alexandru Gherghescu Elena – 10B Premiul I DA
Olimpiada de Limba Engleză Pe sector Iordănescu Miruna, Iorga Aura Popa Tudor 10A Premiul II DA
Olimpiada de Limba Franceza Pe sector Cosma Mihaela, Sortan Raluca Florina Călinescu-Andrei Emanuela-Cristina 12A Premiul II DA

                     

 

 

Concursuri 2015-2016

Numele competitiei: Etapa Profesori îndrumători Numele si prenumele elevului/ elevilor Premiul obtinut Calificat la etapa urmatoare
Concursul „Clubul Micilor Istorici” Municipala/judeteana Batista Beatrice Turcitu Mihnea – 6 C Premiul I Nu exista alta etapa
Concursul „Clubul Micilor Istorici” Municipala/judeteana Batista Beatrice Giurumescu Ana – 6C Premiul al I-lea Nu exista alta etapa
Concursul „Istoria Ocupatiilor – mestesugul Olaritului” Municipala/judeteana Sandu Anca-Venera Stanciulescu Vlad, Mitrache Isabela, Nitu-Sedan Andrei Premiul al II-lea Nu exista alta etapa
Concursul „Istoria Ocupatiilor – mestesugul Olaritului” Municipala/judeteana Sandu Anca-Venera Munteanu Ana, Ghimpusan Miruna, Cretu Robert – 5B Premiul al III-lea Nu exista alta etapa
Concursul „Istoria Ocupatiilor – mestesugul Olaritului” Municipala/judeteana Sandu Anca-Venera Fouda Dina, Printz Alexandra, Pop Mara, Grecu Lara, Matache Horia, Pruteanu-Sasarman Yvonne Premiul I Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru CAPRAR IULIA – 11 Mentiune Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru CRISTEA DRAGOS – 11 Mentiune Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru DINU CATALIN -11 Mentiune Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru MOCANU CATALIN – 11 Mentiune Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru NEGESCU ALEXANDRU – 11 Mentiune Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru OPREA DIANA ELENA – 10 Mentiune Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru RĂDUCU OANA – 10 Mentiune Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru SANDU  OANA MIHAELA – 10 Mentiune Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru SULGER SORINA MIHAELA – 10 Mentiune Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru BOGDAN RARES – 10 Premiul al I-lea Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru PUIU DIANA MIHAELA – 10 Premiul al I-lea Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru ACHILIE ROBERT ALEXANDRU – 11 Premiul al II-lea Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru MANCILA DORU BOGDAN – 11 Premiul al II-lea Nu exista alta etapa
Concursul National „Matematica – stiinta si limba universala” Nationala Savulescu Dumitru POPA TIBERIU MARIAN -10 Premiul al III-lea Nu exista alta etapa
Concursul National „Tinerii Dezbat” Regionala Zaharia Alexandru Dinca Diana 10C, Belei Daria 10B, Beleuta Octavian 11A Premiul I DA
Concursul National de Biologie „George Emil Palade” Municipala/judeteana Popescu Emilia Vasilescu Vlad Gabriel – 6A Premiul al II-lea
Concursul National de Chimie „Lazar Edeleanu” Municipala/judeteana Purdila Magdalena Cuzino David Andrei – 9C Mentiune
Concursul National de Chimie „Lazar Edeleanu” Pe sector Purdila Magdalena Cuzino David Andrei – 9C Premiul al III-lea DA
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) Nationala Badea Florentina Diaconu Dragos – 5A Premiul special
Concursul National de Limba si Literatura Romana ”Fii primul la Bacalaureat” Nationala Olaru Virginia Radu Andra Valentina – 12E Locul I
Concursul PHI 2016 Nationala Visan Diamanta Mihaela Dobrescu Victor Mihai 9E Mentiune
Concursul regional „Science4you” Interjudeteana Giurgescu Madalina Belei Daria – 10 Premiul ala III-lea Nu exista alta etapa
Concursul regional „Science4you” Interjudeteana Pescaru Carmen Potorac Pavel -10E Mentiune Nu exista alta etapa
Festivalul municipal „Povesti in lut” din cadrul proiectului „Istoria ocupatiilor- Mestesugul olaritului” Editia I, CAEM pg. 10, pozitia 12 Municipala/judeteana Iordan Marieta Brezeanu Iulia, Neagu Andreea- 10G Premiul I Nu exista alta etapa
Festivalul National de Poezie „Gellu Naum” Municipala/judeteana Olaru Virginia Mihalecea Andreea – 11A Premiul I DA
Festivalul National de Poezie „Gellu Naum” Nationala Olaru Virginia Mihalcea Andreea – 11A Premiul al II-lea DA
Olimpiada „Lectura ca Abilitate de Viata” Municipala/ judeteana Olaru Virginia Mihalcea Andreea 11A Premiul III
Olimpiada Creativitatii in Limba Engleza Municipala/judeteana Iorga Aura Brâncoveanu Ilinca – 7B Premiul al II-lea Nu exista alta etapa
Olimpiada Creativitatii in Limba Engleza Municipala/judeteana Iorga Aura Ulieru Raluca – 8B Premiul al II-lea Nu exista alta etapa
Olimpiada Creativitatii in Limba Engleza Municipala/judeteana Iorga Aura Sîrbu Matei – 8B Premiul al III-lea Nu exista alta etapa
Olimpiada Creativitatii in Limba Engleza Pe sector Iorga Aura Brâncoveanu Ilinca 7B Premiul al III-lea DA
Olimpiada Creativitatii in Limba engleză Pe sector Iorga Aura Radu Irina – 8B Premiul al III-lea DA
Romanii in Istoria Universala Municipala/judeteana Batista Beatrice, Rotaru Mirela Mihalcea Nicolae Adrian-12A, Frasin Ovidiu Andrei – 11B, Dirlea Raluca Ana Maria- 10F, Preda Daniela Andreea -11B Mentiune Nu exista alta etapa
Simpozionul International ‘Simboluri in Universul Cunoasterii” Internationala Purdila Magdalena Nitu Andrei, Popa Stefan- 11 C Premiul al III-lea Nu exista alta etapa

 

Catedra de Educatie fizica 2015-2016

Nr. crt. Activitatea Data/Perioada Locul desfasurarii Responsabili
1 Crosul  “Loteria Romana” 28.IX.2014 Bucuresti Letu S.Dinu G., Manolescu G.Trifu V.
2 Crosul “Maratonul Copiilor” 3.X.2015 Bucuresti  Letu S.Dinu G., Manolescu G.
3 Bucharest  International “Marathon 2015” 4.X.2015 Bucuresti Letu S.Dinu G., Manolescu G.
4 Suporter   la meciul de fotbal “ Dinamo -Astra” 3.X.2015 Bucuresti Letu S., Manolescu G.
5 Suporter la meciul de handbal “CSM Buc.- Buducnost” 1.XI.2015 Bucuresti Letu S., Manolescu G.
6 Suporter la meciul de handbal “CSM Buc.- Baia Mare” 17.XI.2015 Bucuresti Letu S., Manolescu G.
7 Marathon “10K&Family Run” 3.IV.2016 Bucuresti Letu S. Dinu G., Manolescu G.
8 Cupa “Coca Cola” 8-12.IV.2016Preliminarii Bucuresti Letu S.
9 Festivalul Tineretului si Sportului PROEDUSHandbal(b), fotbal(b), baschet(b),volei(f) 8-14.IV.2016Preliminarii Bucuresti Letu S.,Trifu V., Manolescu G.
10 Half Marathon “OMV Petrom” 14-15 V.2016 Bucuresti Letu S., Dinu G., Manolescu G.
11 “Cine stie olimpism castiga”Locul I sector(gimnaziu)Locul II faza pe municipiu(liceu) 17.V.2016 Bucuresti Letu S., Manolescu G.
12 Campionatul National de sah ”Elisabeta Polihroniade”Locul III pe echipe 26.V.2016 Bucuresti Manolescu G., Letu S.
13 Crosul Olimpic 17.VI.2016 Bucuresti Manolescu G.,Letu S., Dinu G.
14 Concursul National -Jurnal- O zi din viata mea-Creatie literara si plasticPremiul I;II si,mentiune 21 IV 2016 BaicoiPrahova Manolescu G., Letu S.
15 Concursul National -Autoportret-Creatie plasticPremiul I;II si mentiune 15.I.2016 BaicoiPrahova Manolescu G., Letu S.

 

 

Anul scolar 2014 – 2015

Competiția Numele si prenumele elevului Clasa Premiul obtinut Etapa Profesor îndrumător
Olimpiada de Limba Franceză MILITARU DIANA CATALINA
11F/ L2
Premiul II – proba individuală Internațională Cosma Mihaela
Olimpiada de Limba Franceză MILITARU DIANA CATALINA
11F/ L2
Premiul II – proba in echipă Internațională Cosma Mihaela
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Sociologie DRAGUȚ IULIANA-DANIELA
12A
Premiul II Naționala Zaharia Alexandru
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) MIHALACHE CARMEN
VII A
Premiul II Națională Badea Florentina
Olimpiada de Geografie ILIE OANA-MARIA
XI D
Premiul II Națională Badea Florentina
Olimpiada de Limba Franceză MILITARU DIANA CATALINA
11F/ L2
Premiul I Națională Cosma Mihaela
Olimpiada de Limba Franceză FLOREA ANDREEA
9B/ Intensiv-Bilingv
Premiul II Națională Cosma Mihaela, Șortan Raluca
Olimpiada de Limba Franceză DIMA FLORENTINA
10A / L2
Menţiune Națională Cosma Mihaela
Olimpiada de Limba Franceză DUMITRU ANCA MARIA
11A / Intensiv-Bilingv
Menţiune MECS Națională Cosma Mihaela, Șortan Raluca
Olimpiada de Limba Franceză RUS MIRUNA ELENA
12A/ L2
Menţiune Națională Cosma Mihaela
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC GRIGORE DAN ANDREI
11F
Medalie de argint Națională Popescu Luminita
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) MIHALACHE CARMEN
7A
Premiul III Municipiu Badea Florentina
Olimpiada de Biologie MIHALACHE CARMEN
7A
Mențiune Municipiu Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie MILITARU DIANA CĂTĂLINA
10F
Mențiune Municipiu Nițu Cecilia
Olimpiada de Fizică BANU IUSTINA
6
Mențiune Municipiu Negură Catrinel
Olimpiada de Geografie ILIE OANA-MARIA
11D
Premiul II Municipiu Badea Florentina
Olimpiada de Geografie CUZINO DAVID-ANDREI
8B
Mențiune Municipiu Badea Florentina
Olimpiada de Informatică RADULESCU RĂZVAN
9F
Menţiune Municipiu Giurgescu Mădălina
Olimpiada de Istorie DRAGUȚ  IULIANA-DANIELA
12A
Locul III Municipiu Sandu Anca
Olimpiada de Limba Franceză MILITARU DIANA CATALINA
11F/ L2
Premiul I Municipiu Cosma Mihaela
Olimpiada de Limba Franceză FLOREA ANDREEA
9B/ Intensiv-Bilingv
Premiul III Municipiu Cosma Mihaela, Șortan Raluca
Olimpiada de Limba Franceză DIMA FLORENTINA
10A / L2
Premiul II Municipiu Cosma Mihaela
Olimpiada de Limba Franceză DUMITRU ANCA MARIA
11A / Intensiv-Bilingv
Premiul III Municipiu Cosma Mihaela, Șortan Raluca
Olimpiada de Limba Franceză RUS MIRUNA ELENA
12A/ L2
Premiul II Municipiu Cosma Mihaela
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Sociologie DRAGUȚ IULIANA-DANIELA
12A
Premiul I Municipiu Zaharia Alexandru
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC RĂDULESCU RĂZVAN CRISTIAN
9F
Premiul II Municipiu Giurgescu Mădălina, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC CRĂCIUN VALENTIN
9
Premiul III Municipiu Pescaru Carmen
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC ROTARU GABRIEL CĂTĂLIN NICOLAE
9
Menţiune Municipiu Giurgescu Mădălina, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC VINTILĂ RAMONA GEORGIANA
9
Menţiune Municipiu Pescaru Carmen
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC MARIN ALEXANDRU COSMIN
9
Menţiune Municipiu Giurgescu Mădălina, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC MINEA ANDREI TEODOR
9
Menţiune Municipiu Giurgescu Mădălina, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC BELEUȚĂ OCTAVIAN MIHAI
10A
Menţiune Municipiu Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC GRIGORE DAN ANDREI
11F
Premiul I Municipiu Popescu Luminita
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC BADEA ALEXANDRU IONUȚ
11F
Premiul III Municipiu Popescu Luminita
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) MIHALACHE CARMEN
7A
Mențiune Sector Badea Florentina
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) STEFANESCU DARIA
7B
Mențiune Sector Badea Florentina
Olimpiada de Biologie MIHALACHE CARMEN
7A
Premiul III Sector Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie ŞTEFANESCU PETRU BOGDAN
11
Mențiune Sector Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie OLTEANU ANDREEA GABRIELA
10D
Mențiune Sector Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie THEODORESCU POSEA DUMITRU
9E
Mențiune Sector Popescu Emilia
Olimpiada de Chimie GEORGESCU IOANA
9C
Mențiune Sector Purdilă Magda
Olimpiada de Fizică BANU IUSTINA
6
Premiul III Sector Negură Catrinel
Olimpiada de Fizică BRÂNCOVEANU POPA ILINCA ILEANA
6
Premiul III Sector Brânduşa Liana
Olimpiada de Geografie FLOREA L. LUISA- MARIA
9F
Mențiune Sector Badea Florentina
Olimpiada de Geografie CUZINO DAVID-ANDREI
8B
Premiul III Sector Badea Florentina
Olimpiada de Geografie ILIE V. OANA-MARIA
11D
Premiul II Sector Badea Florentina
Olimpiada de Geografie STEFANESCU BOGDAN
11D
Mențiune Sector Badea Florentina
Olimpiada de Informatică RADULESCU RĂZVAN
9F
Menţiune Sector Giurgescu Mădălina
Olimpiada de Istorie MIHALCEA  ANDREEA
10A
Locul III Sector Sandu Anca
Olimpiada de Limba Franceză MILITARU DIANA CATALINA
11F/ L2
Premiul I Sector Cosma Mihaela
Olimpiada de Limba Franceză FLOREA ANDREEA
9B/ Intensiv-Bilingv
Premiul I Sector Cosma Mihaela, Șortan Raluca
Olimpiada de Limba Franceză DIMA FLORENTINA
10A / L2
Premiul III Sector Cosma Mihaela
Olimpiada de Limba Franceză DUMITRU ANCA MARIA
11A / Intensiv-Bilingv
Premiul II Sector Cosma Mihaela, Șortan Raluca
Olimpiada de Limba Franceză RUS MIRUNA ELENA
12A/ L2
Premiul II Sector Cosma Mihaela
Olimpiada de Limba Franceză BECA MARIA
11A/ Intensiv-Bilingv
Menţiune Sector Cosma Mihaela, Șortan Raluca
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Cultura civică Echipaj CNME: CRACIUNAS TEIA, LUPARU ALEXANDRU
7-8
Mențiune Sector Aciobanitei Andreea
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Filosofie STANCIU LUCIANA
12A
Premiul III Sector Zaharia Alexandru
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Filosofie BUCALET RALUCA
12A
Premiul II Sector Zaharia Alexandru
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Logică si argumentare TALPEANU VALENTINA
12A
Premiul III Sector Zaharia Alexandru
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Logică si argumentare MANICA MIHAELA
12A
Premiul III Sector Zaharia Alexandru
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Psihologie DRAGOMIR ROBERT
12A
Premiul II Sector Căciulă Ioana
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Psihologie DIMA FLORENTINA
12A
Premiul III Sector Zaharia Alexandru
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Sociologie DRAGUȚ IULIANA-DANIELA
12A
Premiul II Sector Zaharia Alexandru
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / C# MIU DANIEL
11B
Premiul II Sector Popescu Luminita
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / C# JUGĂURS ANDREI EMILIAN
11B
Premiul III Sector Popescu Luminita
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / C# BRĂTAN ALEXANDRU MARIAN
11F
Mentiune Sector Popescu Luminita
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC CRĂCIUN VALENTIN
9
Premiul I Sector Pescaru Carmen
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC VINTILĂ RAMONA GEORGIANA
9
Premiul I Sector Pescaru Carmen
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC RĂDULESCU RĂZVAN CRISTIAN
9F
Premiul I Sector Giurgescu Mădălina, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC ROTARU GABRIEL CĂTĂLIN NICOLAE
9
Premiul I Sector Giurgescu Mădălina, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC MARIN ALEXANDRU COSMIN
9
Premiul I Sector Giurgescu Mădălina, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC MINEA ANDREI TEODOR
9
Premiul I Sector Giurgescu Mădălina, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC PĂTRU ANDREI MARIAN
9
Premiul II Sector Pescaru Carmen
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC POTORAC PAVEL VICTOR
9
Premiul II Sector Giurgescu Mădălina, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC BELEUȚĂ OCTAVIAN MIHAI
10A
Premiul I Sector Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC MIHALCEA ADRIAN FLORIN
10
Premiul I Sector Giurgescu Mădălina, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC MĂNCILĂ DORU BOGDAN
10B
Premiul II Sector Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC FRĂSIN OVIDIU ANDREI
10B
Menţiune Sector Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC GRIGORE DAN ANDREI
11F
Premiul I Sector Popescu Luminita
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC BADEA ALEXANDRU IONUȚ
11F
Premiul I Sector Popescu Luminita
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC KOVER NICOLAE ALEXANDRU
11F
Premiul II Sector Popescu Luminita
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC DUMITRU ALEXANDRU GABRIEL
11F
Premiul II Sector Popescu Luminita

 

Competiția Numele si prenumele elevului Clasa Premiul obtinut Etapa Profesor îndrumător
Concursul Interjudetean de Biologie ”George Emil Palade” POPESCU CĂLIN
6A
Mențiune Municipiu Nițu Cecilia
Concursul Interjudetean de Biologie ”George Emil Palade” DINU DENISA
6A
Premiul III Municipiu Nițu Cecilia
Concursul şi Sesiunea Internaţională de Comunicări Ştiinţifice Perspective ale cercetării universului cosmic cu tema: “Omul – observatorul dintre Pământ și Cer ”, Ediția III DUMITRU ALEXANDRU GABRIEL
11F
Premiul II Internațional Popescu Luminiţa
Concursul şi Sesiunea Internaţională de Comunicări Ştiinţifice Perspective ale cercetării universului cosmic cu tema: “Omul – observatorul dintre Pământ și Cer ”, Ediția III DRAGOMIR ROBERT-ADRIAN
11B
Premiul I Internațional
Concursul ”Sanitarii pricepuți” Echipa CNME format din elevii: ROMAN SARA, ULIERU RALUCA, MOSOIA-PLAVICIOSU ALEXANDRU, SARBU MATEI , SERBAN VLAD ANDREI
7B
Premiul I și calificare la etapa nationala 2015 Municipiu Badea Teodora
Festivalul Național de Poezie ”Gellu Naum” ANDREEA MIHALCEA
10A
Mențiune Municipiu Olaru Virginia
Concursului Municipal “Clubul micilor istorici” GHINEA IRINA, CONSTANTIN ANTONIO
5
Premiul I Municipiu Batista Beatrice
Concursul Național ”Tinerii dezbat” Echipa CNME format din elevii: HRISTEA ANA-9B, DINCA DIANA-9C, DIRLEA RALUCA-9F
echipaj
Premiul III și calificare la etapa nationala 2015 Regionala BUCURESTI Zaharia Alexandru
Concursul ”Sanitarii pricepuți” Echipaj CNME
10D
Premiul II Sector Popescu Emilia
Concursul ”Sanitarii pricepuți” Echipaj CNME format din elevii: CRĂCIUN FLORENTINA, FLOREA LUISA, TOFAN OANA, SULGER SIMONA-9F SI CARAGEA ILIANA-9G
Echipaj
Premiul I Sector Popescu Emilia
Concursul regional si interjudețean „Culorile speranței” CIUTAC MARIA
7B
Premiul I Municipiu Iluți Claudia
Concursul regional si interjudețean „Culorile speranței” NICULA FLORENȚA
7B
Premiul I Municipiu Iluți Claudia
Concursul regional si interjudețean „Culorile speranței” BANU IUSTINA
6A
Premiul II Municipiu Iluți Claudia
Concursul regional si interjudețean „Culorile speranței” CUCU-OANCEA OANA
6A
Premiul II Municipiu Iluți Claudia
Concurs Național de Chimie  ”Lazăr Edeleanu” GEORGESCU IOANA
9C
Mentiune speciala  Național Purdilă Magda
Sesiunea  de  referate si comunicari ale elevilor DRAGUȚ  IULIANA-DANIELA
12A

LOCUL  III

Calificata la faza nationala care va avea loc in iulie 2015

Municipiu Sandu Anca
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 PREPELIŢĂ DAN ADRIAN II Premiul I Național Popa Cristina
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 MIHAIL ALEXANDRU MIRCEA IX Premiul I Național Voinea Marian
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 ŞIŞU ALBERT III Premiul I Național Gavrilă Rolica
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 MATEESCU CRISTIAN III Premiul I Național Gavrilă Rolica
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 VOINEA  IONUŢ FLORIN IV Premiul I Național Mutafei Lucica
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 FLOREA LUISA IX F Premiul I Național Săvulescu Dumitru
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 DÎRLEA RALUCA IX F Premiul I Național Săvulescu Dumitru
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 MANCILĂ BOGDAN DORU X B Premiul I Național Săvulescu Dumitru
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 NEGURĂ IUSTIN III Premiul II Național Gavrilă Rolica
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 CĂPĂŢÂNĂ DRAGOŞ III Premiul II Național Gavrilă Rolica
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 BADEA DENIS IV Premiul II Național Costescu Paula
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 CRĂCIUN FLORENTINA IX F Premiul II Național Săvulescu Dumitru
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 CISMARU LUCIAN III Premiul III Național Gavrilă Rolica
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 SRISOROIU  RADU IV Premiul III Național Costescu Paula
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 ERHAN DENISA IV Premiul III Național Costescu Paula
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 MIHĂILESCU VLAD IV Premiul III Național Costescu Paula
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 PUIU DIANA IX F Premiul III Național Săvulescu Dumitru
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 SULDER SORINA IX F Premiul III Național Săvulescu Dumitru
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 CRISTEA DRAGOŞ X C Premiul III Național Săvulescu Dumitru
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 DINU  CĂTĂLIN X C Premiul III Național Săvulescu Dumitru
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 STERE  DRAGOŞ III Mențiune Național Gavrilă Rolica
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 SOLOMON FILIP III Mențiune Național Gavrilă Rolica
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 MARTIN MARIA IV Mențiune Național Costescu Paula
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 GHEORGHE  JOSEFINA IV Mențiune Național Costescu Paula
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 VIŞAN RAREŞ V Mențiune Național Ioniţă  Ana-
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 BOGDAN RAREŞ IX F Mențiune Național Săvulescu Dumitru
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 POPA TIBERIU IX F Mențiune Național Săvulescu Dumitru
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 RĂDULESCU  RĂZVAN IX F Mențiune Național Săvulescu Dumitru
Concursul Naţional de Matematică SFERA 23 mai 2015 FRĂSIN OVIDIU X B Mențiune Național Săvulescu Dumitru

 

CATEDRA DE EDUCATIE FIZICA
Participarea la competitii sportive
Anul scolar 2014 -2015
27.IX. Crosul “Loteria Romana” Locul I –1500 ron=materiale sportive/ catedra de ed.fizica4.X. Cros – ONSS4.X. Maratonul Copiilor5.X. Maratonul International Locul I –1500 ron si materiale sportive/ catedra de ed. Fizica3-4.X. Kid’s Festival – Baschet B – prof. S. Letu10-11.X. Fotbal(gimnaziu) – ONSS – prof. S Letu – locul VI17-18.X. Fotbal (liceu)-ONSS- S. Letu – locul V8.XI. Handbal (fete) – ONSS- prof. G.Manolescu -locul II9.XI. Handbal (baieti) – ONSS- prof. D.Sotiriu – locul III

22.XI. Baschet (fete) – ONSS – prof. S.Letu – locul III

23.XI. Baschet (baieti) – ONSS – prof. S. Letu – locul IV

12.XII. Tenis de masa (gimnazu) -ONSS – Prof. S. Letu – locul VI(B)

13.XII. Tenis de masa (liceu) -ONSS – Prof. D. Sotiriu – locul IV(F)5.XII. Sah (gimnaziu) -ONSS – prof. G.Manolescu – locul V(B)

13.XII. Sah (liceu) – ONSS – D. Sotiriu- locul III(B)si locul V(F)17.I. Volei (fete) – ONSS- prof.V. Trifu – locul III

18.I. Volei (baieti) – ONSS – prof. D. Sotiriu – locul IV

22.II. Locul I – Turneul de baschet CSM la(fete, clasele III-IV) – prof. Letu Stefan

14.III. Cupa “Coca-Cola” – Fotbal( liceu- baieti)- prof. Letu Stefan – preliminarii

18.III. Suporter la handbal fete CSM.Bucuresti (45 elevi) – prof. Letu S., Sotiriu D.,Manolescu G.

20 – 25.IV. Festivalul Tineretului si Sportului –Handbal baieti- prof. Manolescu G.(calificari)

20-26.IV. Festivalul Tineretulului si sportului –Baschet baieti –prof. Letu Stefan (calificari)

20 -26.IV. Locul IV -Festivalul Tineretului si Sportului –Volei fete–prof. Sotiriu Doina

15.- 17.V. Locul IV- Cupa Danone Hagi – Fotbal baieti (clasele II- IV) prof. Letu Stefan, Dinu G.

17.V. Locul I -Maratonul International (Premiul pentru participarea cu cel mai mare numar de elevi 350=>1000ron + materiale sportive )- prof. Sotiriu Doina, Letu Stefan, Manolescu Georgeta, Trifu Vasile

22. V. “Cine stie Olimpism castiga”- faza pe municipiu- prof. Sotiriu Doina, Letu Stefan, Manolescu Georgeta
30.V. Parada Liceelor –prof. Sotiriu Doina

12.VI. Crosul Olimpic – prof. Sotiriu Doina, Letu Stefan, Manolescu Georgeta, Trifu Vasile

OLIMPIADA NATIONALA A SPORTULUI SCOLAR
– etapa sector 4 –
Anul scolar 2014 -2015
HANDBAL – 08-09.X.2014
-Locul II –fete/prof.G. Manolescu
-Locul III – baieti / D. Sotiriu VOLEI – 17 -18 .I.2015
-Locul III – fete /prof. V. Trifu
-Locul IV – baieti / prof. D.Sotiriu BASCHET -22 -23.XI.2014
-Locul IV – baieti /prof.S.Letu
-Locul V- fete /prof.S.Letu FOTBAL(gimnaziu) – 10 – 11 X.2014
-Locul VI – baieti /prof.S. Letu FOTBAL(liceu) – 17 – 18 X.2014
-Locul V – baieti /prof.S. LetuTENIS DE MASA(gimnaziu) –05 –06.XII.2014
-Locul IV –baieti /Iarca Claudiu /prof.S.Letu TENIS DE MASA(liceu) – 13 – 14.XII.2014
-Locul IV –fete / Androne Florenta /prof.D. Sotiriu SAH(gimnaziu) – 12.XI.2014
-Locul V –baieti /Voinea Ionut/prof.G.Manolescu

SAH(liceu)- 13.XII.2014
-Locul III –baieti/Dima Mihai/prof.D.Sotiriu
-Locul V- fete/Curelariu Daria/prof.D.Sotiriu

CROS – 25.X.2014
-Locul X-baieti(faza pe municipiu)/Nicolau Alexandru/prof.D.Sotiriu

Anul scolar 2013 – 2014

Competiția Numele si prenumele elevului Clasa
Premiul obtinut
Etapa Profesor îndrumător
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Sociologie DRAGUȚ IULIANA-DANIELA
11A
Premiul I
Naționala Zaharia Alexandru
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) CUZINO DAVID-ANDREI
7B
Premiul I
Națională Badea Florentina
Olimpiada de Geografie ILIE OANA-MARIA
10D
Premiul special SGR și Diplomã de merit pentru cel mai mare punctaj la proba practicã
Națională Badea Florentina
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) CUZINO DAVID-ANDREI
7B
Premiul I
Municipiu Badea Florentina
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) ORINS ION
7B
Premiul III
Municipiu Badea Florentina
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) MIHALACHE CARMEN
6A
Mențiune
Municipiu Badea Florentina
Olimpiada de Biologie ŞTEFANESCU PETRU BOGDAN
10D
Premiul II
Municipiu Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie CRÎNGAŞU ADRIAN
10D
Premiul III
Municipiu Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie CULEA DAN CRISTIAN
10B
Mențiune
Municipiu Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie PRICOP TEODORA GABRIELA
11F
Premiul III
Municipiu Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie BĂLAN ALIN
9B
Mențiune
Municipiu Nițu Cecilia
Olimpiada de Geografie ILIE OANA-MARIA
10D
Premiul III
Municipiu Badea Florentina
Olimpiada de Geografie FLOREA LUISA- MARIA
8C
Menţiune
Municipiu Badea Florentina
Olimpiada de Geografie POSTOLEA ROBERT-FLORIAN
8C
Menţiune
Municipiu Badea Florentina
Olimpiada   de  Istorie SIMA  MONALISA GEORGIANA
11A
Locul III
Municipiu Sandu Anca
Olimpiada   de  Istorie CANEA  SABRINA
11A
Menţiune
Municipiu Sandu Anca
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Psihologie STANCIU KARLA
12A
Premiul III
Municipiu Zaharia Alexandru
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Psihologie NAE ANDREEA
12A
Premiul III
Municipiu Zaharia Alexandru
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Sociologie DRAGUȚ IULIANA-DANIELA
11A
Premiul I
Municipiu Zaharia Alexandru
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Sociologie DRAGUȚ IULIANA-DANIELA
11A
Premiul I
Municipiu Zaharia Alexandru
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC PETRE DANIEL COSTINEL
9B
Premiul II
Municipiu Trofimescu Mariana, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC LAZĂR MIRCEA ALEXANDRU
9B
Premiul II
Municipiu Trofimescu Mariana, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC BELEUȚA OCTAVIAN
9A
Premiul III
Municipiu Popescu Luminița
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC FRASIN OVIDIU ANDREI
9B
Premiul III
Municipiu Trofimescu Mariana, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC GRIGORE DAN ANDREI
10F
Premiul III
Municipiu Popescu Luminița
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC BRĂTAN ALEXANDRU MARIAN
10F
Premiul III
Municipiu Popescu Luminița
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC BADEA ALEXANDRU IONUT
10F
Mentiune
Municipiu Popescu Luminița
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC KOVER NICOLAE ALEXANDRU
10F
Mentiune
Municipiu Popescu Luminița
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC GRIGORE IONUT ALEXANDRU
12F
Premiul III
Municipiu Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC SANDU ALEXANDRU MARIAN
12C
Premiul III
Municipiu Rădulea Elena
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) CUZINO DAVID-ANDREI
7B
Premiul II
Sector Badea Florentina
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) STANCA DENISA-OANA
7A
Premiul III
Sector Badea Florentina
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) ORINS ION
7B
Premiul III
Sector Badea Florentina
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) CUZINO RADU
7B
Mențiune
Sector Badea Florentina
Concursul Naţional de Geografie TERRA/Mica Olimpiadã de Geografie (cls. 5-7) MIHALACHE CARMEN
6A
Mențiune
Sector Badea Florentina
Olimpiada de Biologie ŞTEFANESCU O.PETRU BOGDAN
10D
Premiul II
Sector Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie CRÎNGAŞU D. ADRIAN
10D
Premiul II
Sector Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie CULEA C. DAN CRISTIAN
10B
Premiul II
Sector Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie PRICOP TEODORA GABRIELA
11F
Premiul III
Sector Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie OLTEANU G. ANDREEA GABRIELA
9D
Mențiune
Sector Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie MATEI I. SIMONA
10D
Mențiune
Sector Popescu Emilia
Olimpiada de Biologie MILITARU DIANA CĂTĂLINA
10F
Premiul II
Sector Nițu Cecilia
Olimpiada de Fizică ORINS ION
7
Mențiune
Sector Negură Catrinel
Olimpiada de Fizică ULIERU RALUCA ADELINA
6
Mențiune
Sector Brânduşa Liana
Olimpiada de Fizică SÎRBU MATEI IOAN
6
Mențiune
Sector Brânduşa Liana
Olimpiada de Geografie FLOREA LUISA
8C
Premiul I
Sector Badea Florentina
Olimpiada de Geografie STANCIU ANDREI
11C
Premiul III
Sector Badea Florentina
Olimpiada de Geografie ILIE OANA
10D
Premiul II
Sector Badea Florentina
Olimpiada de Geografie MANCILA DORU
9B
Mențiune
Sector Badea Florentina
Olimpiada de Geografie POSTOLEA ROBERT
8C
Mențiune
Sector Badea Florentina
Olimpiada de Geografie PUIU DIANA
8C
Premiul III
Sector Badea Florentina
Olimpiada de Istorie CANEA  SABRINA 11A
Premiul II
Sector Sandu Anca
Olimpiada de Istorie SIMA  MONALISA GEORGIANA 11A
Premiul I
Sector Sandu Anca
Olimpiada de Istorie VOICU LAURA SOFIA 11A
Premiul I
Sector Sandu Anca
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Filosofie ION ANDREEA
12A
Mențiune
Sector Zaharia Alexandru
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Logică si argumentare STĂNILĂ LUMINIȚA
12A
Premiul I
Sector Zaharia Alexandru
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Psihologie STANCIU KARLA
12A
Premiul I
Sector Zaharia Alexandru
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Psihologie NAE ANDREEA
12A
Premiul II
Sector Zaharia Alexandru
Olimpiada de Științe Socio-Umane/ Sociologie DRAGUȚ IULIANA-DANIELA
11A
Premiul II
Sector Zaharia Alexandru
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC PETRE DANIEL COSTINEL
9B
Premiul III
Sector Trofimescu Mariana, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC LAZĂR MIRCEA ALEXANDRU
9B
Premiul III
Sector Trofimescu Mariana, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC BELEUȚA OCTAVIAN
9A
Mentiune
Sector Popescu Luminița
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC SULGER MIHAI VLAD
9B
Mentiune
Sector Trofimescu Mariana, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC FRASIN OVIDIU ANDREI
9B
Mentiune
Sector Trofimescu Mariana, Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC GRIGORE DAN ANDREI
10F
Premiul II
Sector Popescu Luminița
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC BRĂTAN ALEXANDRU MARIAN
10F
Premiul III
Sector Popescu Luminița
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC BADEA ALEXANDRU IONUT
10F
Mentiune
Sector Popescu Luminița
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC KOVER NICOLAE ALEXANDRU
10F
Mentiune
Sector Popescu Luminița
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC GRIGORE IONUT ALEXANDRU
12F
Premiul II
Sector Rădulea Elena
Olimpiada de Tehnologia Informatiei / TIC SANDU ALEXANDRU MARIAN
12C
Premiul III
Sector Rădulea Elena

 

Competiția Numele si prenumele elevului Clasa Premiul obtinut Etapa Profesor îndrumător
Concursul Interjudetean de Biologie ”George Emil Palade” VASILESCU VLAD Premiul I Municipiu Popescu Emilia
Sesiunea de comunicari stiintifice de Biologie ale elevilor PRICOP TEODORA, SYED ALINA, PUIU BOGDAN
10F
Premiul III Municipiu Popescu Emilia
Sesiune de referate si comunicari ale elevilor DRAGUȚ  IULIANA DANIELA
12A
Premiul III Municipiu Sandu Anca
Sesiune de referate si comunicari ale elevilor DRAGUȚ  IULIANA DANIELA
12A
Premiu Special Naționala Sandu Anca

 

Anul scolar 2012 – 2013

Etapa Disciplina Numele elevului/ Clasa Premiul obtinut Profesor indrumator
Nationala / Internationala Limba, literatura si spiritualitate romaneasca DRAGUT IULIANA, 10A premiul III premiul I CODREANU VANDA
Nationala Limba franceza CALINESCU ANDREEA Mentiune speciala COSMA MIHAELA SORTAN RALUCA
Nationala Limba franceza MILITARU DIANA, 9F premiul I COSMA MIHAELA
Municipiu Istorie DRAGUT IULIANA, 10A premiul I SANDU ANCA
Municipiu Psihologie STANCIU KARLA,11A mentiune ZAHARIA ALEXANDRU
Municipiu Psihologie PRISACARU NICOLETA mentiune ZAHARIA ALEXANDRU
Nationala Geografie ILIE OANA mentiune BADEA FLORENTINA
Municipiu Matematica DRAGOMIR ALEXANDRU, 12D mentiune VISESCU FLORENTIN
Municipiu Biologie CRÂNGASU ADRIAN premiul III POPESCU EMILIA
Municipiu Biologie PRICOP TEODORA premiul III POPESCU EMILIA
Nationala TIC PETCULESCU GEORGE, 12F medalie de argint RADULEA ELENA
Municipiu TIC GRIGORE DAN ANDREI, 9F premiul III POPESCU LUMINITA
Municipiu TIC GRIGORE IONUT, 11F premiul III RADULEA ELENA
Municipiu Rugby baieti (ONSS) mentiune SOTIRIU DOINA
Municipiu SAH ( ONSS) COMAN MIHNEA mentiune MANOLESCU GEORGETA

De obicei raspundem in 24 de ore exceptand vacantele si zilele nelucratoare. Toate emailurile sunt confidentiale.

Va multumim pentru ca ne-ati contactat.

Enter a Name

Enter a valid Email

Message cannot be empty